Vaše dovolená jistě neznamená, že necháte svého psa doma, kde ho budou hlídat sousedi tak, že ho dvakrát za den vyvenčí. A psí hotel? To určitě nemůžu myslet vážně…! Stýskalo by se nejen pejskovi, ale také vám. Naštěstí zvířecím kamarádům dnes vše hraje do karet, a tak můžou v klidu cestovat s vámi. Než však vezmete pejska na dovolenou, měli byste si dopředu promyslet a naplánovat spoustu důležitých věcí , aby vás nakonec nic nemilého nepřekvapilo, a tím se vaše dovolená zbytečně nepokazila.
Pro bezpečnost ostatních cestujících, ale také pro bezpečnost vašeho čtyřnohého kamaráda, je potřeba dodržovat určitá pravidla, jinak by vám zbytečně hrozila pokuta. Pokud jste však rozumní, na bezpečnostní pravidla jistě rádi přistoupíte.
CESTOVÁNÍ VLAKEM ČI AUTOBUSEM
Naštěstí většina železnic či autobusových dopravců nijak neomezuje cestování s pejskem. Jen je potřeba, abyste hafíkovi koupili platnou jízdenku. Sice pravidla může mít každý dopravce jiná, vcelku se však podobají. Malí pejsci by měli být převáženy v kleci či jiné vhodné schránce, a to po celou dobu jízdy. Těm větším je potřeba nasadit náhubek. Vhodné je mít po ruce hadřík na utření špinavých tlapek, případně sáček, který upotřebíte v případě nehody. Nezapomeňte také na misku, aby měl pejsek po cestě z čeho pít.
CESTOVÁNÍ AUTEM
Pohodlí a bezpečnost by měli být při cestování prioritou. Jestliže bude cesta opravdu dlouhá, můžete pro pejska pořídit autosedačku, která mu cestování autem zpříjemní. Jestliže bude pes cestovat na sedačce či v zavazadlovém prostoru, měl by být připoután pásem či popruhy. Určitě by neměl cestovat na volno, hrozí mu tak velké nebezpečí, a vám pokuta.
A CO UBYTOVÁNÍ?
Ne všechny hotely a penziony ubytovávají zvířata, a ti co ano, mnohdy chtějí poplatky navíc. Proto uděláte nejlépe, když si dopředu zjistíte, jak je na tom vámi vybraný hotel. Již při objednávání dovolené si pečlivě prostudujte, zda si s sebou můžete pejska přivézt.